Jaar: 2009
Land: Nederland
In 2009 bracht reclamebureau Being There een sinterklaaspiek op de markt om in een vóór 6 december geplaatste kerstboom te zetten. Sinterklaas heft een gebalde vuist op als actie tegen de kerstman.
De tekst bij de actie:
De Sinterklaas Piek!
Dit jaar geen piek van chocola, maar van keihard plastic want deze Sint moet langer mee tot de kerst of lang daarna. De maat is namelijk vol!
Tot 6 december is het land van Sinterklaas, daarna mag de Kerstman het stokje overnemen. Maar mijn Pieten zien vaak in november al kerstprullaria.
Hohoho, roept hij de hele tijd. Ja Ho! Ho! Ho! Tot hier en niet verder en dat landjepik met die data staat niet op zichzelf. Ik een rode tabberd, hij een rood pak. Ik een baard, hij een baard. Ik geef cadeaus, hij is ook ineens een gulle gevert. Ik rij paard, hij een rendier. Kinderen zetten voor mij hun schoen, hij stopt alles in een sok.
Zo, dat kan ik ook: Hij een boom, ik een boom.
Voor je ligt de enige echte Sinterklaaspiek. Speciaal voor mij bedacht door Reclamebureau Being There. Het spreekt voor zich. Prik ‘m op iedere kerstboom, zet ‘m in de kerststal of bevestig hem aan ieder kerststukje dat je vóór 6 december aantreft.
Dank je wel
voor je hulp!
Sinterklaas